Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Aż dwa tygodnie czekałem na informację z ratusza, że nie dostanę informacji…

Data publikacji: 2018-10-10, Data modyfikacji: 2018-10-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Informacja publiczna jest przywilejem każdego obywatela i każdy ma do niej prawo. W tym trybie zadałem burmistrzowi Świebodzic pytanie o pisma jakie skierował osobiście lub za pośrednictwem swoich urzędników do świebodzickich posłów: Anny Zalewskiej (dziś w randze ministra) i Ireneusza Zyski oraz starosty świdnickiego w ciągu ostatnich kilku lat – po prostu chciałem się dowiedzieć jak układała się współpraca burmistrza za parlamentarzystami, których ma „pod nosem”. Aż dwa tygodnie zajęło burmistrzowi przygotowanie odpowiedzi w tej sprawie, że nie jest w stanie tak szybko odnaleźć tych dokumentów… termin udostępnienia informacji zostaje przedłużony do 26 listopada 2018. Czasami odnalezienie tego jednego dokumentu może przynieść wiele trudności, zwłaszcza jak ma się bałagan w papierach… Kornel Makuszyński pisał: I znów poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie tego, co jest bardzo blisko.

Pełna treść wiadomości na: swiebodzice.info/?p=19807
swiebodzice.info, Źródło artykułu: swiebodzice.info
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świebodziński – powiat w województwie lubuskim z siedzibą w  Świebodzinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Świebodzin, Zbąszynek, Lubrza, Łagów, Skąpe i Szczaniec, zajmując powierzchnię 937,45 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwat przyrody Dębowy Ostrów w gminie Świebodzin oraz rezerwat przyrody Kręcki Łęg na obszarze gminy Zbąszynek.

Wśród zabytków wymienia się: Urząd Miasta i Gminy Zbąszynek z 1930 r., dworzec kolejowy z 1923 r.i kościół Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny z 1928 r. w Zbąszynku oraz kościół św. Michała Archanioła z XV wieku w Świebodzinie, zamek joannitów z XVI wieku, mury obronne z początku XIV wieku, basztę Kamienną z XIV wieku czy świebodziński ratusz z XVI wieku.

Na terenie powiatu działają firmy: SECO/WARWICK S.A. oraz SECO/WARWICK ThermAL, Eldrob SA – spółka zależna Indykpolu, RECARO czy Mercord Sp.z o.o.

Przez powiat świebodziński przebiegaja: autostrada A2 , droga ekspresowa S3 oraz droga krajowa nr 92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola