Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Bezrobocie w Lubuskiem. W którym powiecie jest najwyższe, a gdzie najniższe? Więcej bezrobotnych jest w Gorzowie, czy Zielonej Górze?

Data publikacji: 2018-09-18, Data modyfikacji: 2018-09-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Wojewódzki Urząd Pracy opublikował dane dotyczące bezrobocia w Lubuskiem. Tego typu zestawienia przygotowywane są co miesiąc. Najnowsze opracowanie danych dotyczących rynku pracy w Lubuskiem dotyczy sierpnia. Dane o bezrobociu rozbite są na poszczególne powiaty. Dzięki temu możemy sprawdzić, gdzie stopa bezrobocia jest najniższa, a gdzie najwyższa. Bezrobocie w Lubuskiem od dłuższego czasu systematycznie maleje. Wiele firm ma wręcz problem ze znalezieniem nowych pracowników. To m. in. dlatego w naszym regionie jest coraz więcej osób zza wschodniej granicy. Z kolei coraz więcej Polaków wybiera pracę w Niemczech. Podstawowym argumentem za taką decyzją jest wysokość zarobków. Na pracę za naszą zachodnią granicą decydują się przede wszystkim mieszkańcy miejscowości przygranicznych. Kostrzyn i Słubice są tego najlepszymi przykładami. Na kolejnych slajdach galerii znajdziesz dane o bezrobociu w poszczególnych powiatach, począwszy od tego, gdzie stopa bezrobocia jest najwyższa

Pełna treść wiadomości na: swiebodzin.naszemiasto.pl/artykul/bezrobocie-w-lubuskiem-w-ktorym-powiecie-jest-najwyzsze-a,4806695,gal,t,id,tm.html?kategoria=1
swiebodzin.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: swiebodzin.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świebodziński – powiat w województwie lubuskim z siedzibą w  Świebodzinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Świebodzin, Zbąszynek, Lubrza, Łagów, Skąpe i Szczaniec, zajmując powierzchnię 937,45 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwat przyrody Dębowy Ostrów w gminie Świebodzin oraz rezerwat przyrody Kręcki Łęg na obszarze gminy Zbąszynek.

Wśród zabytków wymienia się: Urząd Miasta i Gminy Zbąszynek z 1930 r., dworzec kolejowy z 1923 r.i kościół Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny z 1928 r. w Zbąszynku oraz kościół św. Michała Archanioła z XV wieku w Świebodzinie, zamek joannitów z XVI wieku, mury obronne z początku XIV wieku, basztę Kamienną z XIV wieku czy świebodziński ratusz z XVI wieku.

Na terenie powiatu działają firmy: SECO/WARWICK S.A. oraz SECO/WARWICK ThermAL, Eldrob SA – spółka zależna Indykpolu, RECARO czy Mercord Sp.z o.o.

Przez powiat świebodziński przebiegaja: autostrada A2 , droga ekspresowa S3 oraz droga krajowa nr 92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola