Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Czy to początek końca naszego szpitala?

Data publikacji: 2018-11-29, Data modyfikacji: 2018-11-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Wczoraj zarząd spółki EMC Instytut Medyczny SA, właściciel Szpitala Mikulicz w Świebodzicach poinformował, że podjął decyzję o rozpoczęciu reorganizacji placówek medycznych wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Spółki. Przedstawiciele właściciela podali informację, że z dniem 31 grudnia 2018 zostanie zamknięty oddział ginekologii i położnictwa. Powodem zamknięcia oddziałów ba być brak możliwości zapewnienia usług odpowiedniej jakości co wpływa na bezpieczeństwo pacjentów ze względu na zbyt małą skalę działalności i problemy kadrowe… Najbliższe w okolicy szpitale z oddziałami ginekologii i położnictwa znajdują się w Świdnicy i Wałbrzychu. Szpital w Świebodzicach to nie jedyna placówka spółki w której dokonywane są zmiany, dokładnie taka sama zmiana przeprowadzana jest szpitalu w Kamieniu Pomorskim – uzasadnienie jest identyczne. Spółka EMC Instytut Medyczny SA powstała w 2004 roku z połączenia spółek Euromiedicare Instytut Medyczny Sp. z o.o. i Euromiedicare Serwis Sp. z o.o. Jak podaje na stronie internetowej jest największą siecią szpitali i przychodni, prowadzi 10 szpitali i 15 przychodni – głównie na Dolnym Śląsku. Ponad 87 proc. przychodów Grupy pochodzi z kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Pełna treść wiadomości na: swiebodzice.info/?p=20144
swiebodzice.info, Źródło artykułu: swiebodzice.info
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świebodziński – powiat w województwie lubuskim z siedzibą w  Świebodzinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Świebodzin, Zbąszynek, Lubrza, Łagów, Skąpe i Szczaniec, zajmując powierzchnię 937,45 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwat przyrody Dębowy Ostrów w gminie Świebodzin oraz rezerwat przyrody Kręcki Łęg na obszarze gminy Zbąszynek.

Wśród zabytków wymienia się: Urząd Miasta i Gminy Zbąszynek z 1930 r., dworzec kolejowy z 1923 r.i kościół Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny z 1928 r. w Zbąszynku oraz kościół św. Michała Archanioła z XV wieku w Świebodzinie, zamek joannitów z XVI wieku, mury obronne z początku XIV wieku, basztę Kamienną z XIV wieku czy świebodziński ratusz z XVI wieku.

Na terenie powiatu działają firmy: SECO/WARWICK S.A. oraz SECO/WARWICK ThermAL, Eldrob SA – spółka zależna Indykpolu, RECARO czy Mercord Sp.z o.o.

Przez powiat świebodziński przebiegaja: autostrada A2 , droga ekspresowa S3 oraz droga krajowa nr 92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola