Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Misiołaj" pod Ratuszem…

Data publikacji: 2018-12-07, Data modyfikacji: 2018-12-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Był miś, był Mikołaj, teraz mamy hybrydę w postaci „Misiołaja”. Historia świątecznej figury musi wywołać uśmiech, dlatego ją krótko przypomnę: kilka lat temu Miasto zakupiło ogromnego, świątecznego misia (na miarę naszych oczekiwań i możliwości ;-), który opowiadał bajki. To miała być inwestycja na lata aby oszczędzić na świątecznych dekoracjach. Okazało się, że miś nie miał prawa opowiadać bajek i trafił do więzienia! Dostawca nie wykupił licencji na bajki, sprawą zajęły się organa ścigania, a miś został zatrzymany jako dowód w sprawie. Gmina musiała kupić drugą figurę – tym razem był to już tradycyjny Mikołaj, jednak dużo mniej okazały niż miś… oszczędności się średnio udały. Wczoraj miś powrócił! Co prawda w postaci hybrydy, krzyżówki misia i Mikołaja, ale najwyraźniej wyszedł z więzienia. To jak wygląda, to tylko dowód, że przebywanie w zakładzie izolacji „nie służy”. „Misiołaj” był tłem do „oficjalnego” rozpoczęcia przygotowań do Bożego Narodzenia i zabawy sylwestrowej w Świebodzicach. O godzinie 16:00 dzieci z burmistrzem Pawłem Ozgą dokonali symbolicznego zapalenia lampek przed Ratuszem. Były zabawy z animatorami i upominki dla uczestników konkursu na „Najładniejszą ozdobę bożonaodzeniową”. Jedną z atrakcji był sztuczny śnieg lecący ze sceny (mam nadzieję, że zobaczymy wkrótce także prawdziwy)… W tym roku nie będzie Jarmarku Bożonarodzeniowego na Rynku, ta decyzja podjęta została jeszcze we wrześniu i nie była możliwa jej zmiana po wyborach ze względu na stosunkowo długi czas potrzebny na jej przygotowanie. Wiem też, że atrakcją tegorocznego Sylwestra będzie pokaz fajerwerków… co więcej? – zobaczymy.

Pełna treść wiadomości na: swiebodzice.info/?p=20203
swiebodzice.info, Źródło artykułu: swiebodzice.info
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świebodziński – powiat w województwie lubuskim z siedzibą w  Świebodzinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Świebodzin, Zbąszynek, Lubrza, Łagów, Skąpe i Szczaniec, zajmując powierzchnię 937,45 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwat przyrody Dębowy Ostrów w gminie Świebodzin oraz rezerwat przyrody Kręcki Łęg na obszarze gminy Zbąszynek.

Wśród zabytków wymienia się: Urząd Miasta i Gminy Zbąszynek z 1930 r., dworzec kolejowy z 1923 r.i kościół Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny z 1928 r. w Zbąszynku oraz kościół św. Michała Archanioła z XV wieku w Świebodzinie, zamek joannitów z XVI wieku, mury obronne z początku XIV wieku, basztę Kamienną z XIV wieku czy świebodziński ratusz z XVI wieku.

Na terenie powiatu działają firmy: SECO/WARWICK S.A. oraz SECO/WARWICK ThermAL, Eldrob SA – spółka zależna Indykpolu, RECARO czy Mercord Sp.z o.o.

Przez powiat świebodziński przebiegaja: autostrada A2 , droga ekspresowa S3 oraz droga krajowa nr 92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola