Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Młodzież LO w Świebodzicach uczestnikiem projektu "Z OGNIEM W GŁOWIE 3"

Data publikacji: 2018-11-24, Data modyfikacji: 2018-11-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Z OGNIEM W GŁOWIE 3. to trzecia edycja polsko-niemieckich spotkań poświęconych nowej dramaturgii i teatrowi dla młodzieży, realizowana przez Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu we współpracy ze stroną niemiecką.  Partnerem projektu jest Kinder- und Jugendtheaterzentrum in der Bundesrepublik Deutschland (Frankfurt am Main) oraz partner Teatru: Goethe-Institut. Poprzednie edycje odbyły się w 2014 i 2016 roku. Punktem wyjścia tegorocznego wydarzenia było  skierowane do nastolatków pytanie o przyszłość świata, który być może się kończy albo zaczyna inaczej. „Podczas trwającego cztery dni projektu (16.11-19.11) odbyły się dwie premiery spektakli dla młodzieży, specjalnie na tę okazję wyprodukowane – PO NAS CHOĆBY KOSMOS  w reż. Pawła Świątka w oparciu o tekst Sibylle Berg oraz INSTYTUT GOETHEGO w reż. Cezarego Tomaszewskiego, trzy czytania nowych niemieckich tekstów (premierowo przełożonych na język polski przez Iwonę Nowacką).Wydarzeniom towarzyszyły spotkania z publicznością, prezentacje  niemieckich i polskich specjalistów  (Henning Fangauf, Marcus Dross, Torsten Michaelsen, Agata Siwiak, Wojtek Faruga), którzy opowiadali o swoich praktykach teatru tworzonego dla i – z nastolatkami. Odbył się również pokaz wideo spektaklu Milo Raua  FIVE EASY PIECES, warsztaty,  rozmowy i wielka debata z udziałem młodzieży”. Uczniowie naszego liceum uczestniczyli w małych grupach w sobotnich czytaniach sztuk, a cała klasa pierwsza o profilu humanistycznym wzięła udział w uroczystym podsumowaniu projektu- poniedziałkowej  premierze sztuki C. Tomaszewskiego „Instytut Goethego”. Kanwą opowieści jest tekst „Cierpień młodego Wertera”, jednak opowiedziana historia ma podtekst sensacyjnyny. Siedem osób zostaje zaproszonych do tajnego projektu w Instytucie Goethego, mającego swoją siedzibę na Zamku Książ w mieście Waldenburg. Gdy w tajemniczy sposób ginie jeden z nich, uczestnicy  zdają sobie sprawę, że zostali wplątani w aferę kryminalną… Spektakl trzymał w napięciu, a brawurowo odegrane role aktorów sceny wałbrzyskiej i zaproszonych gości, wzbudziły aplauz publiczności i owacje na stojąco. Projekt „Z ogniem w głowie” jest szczególną formą, w której młodzi ludzie stają się głównymi odbiorcami, ale też twórcami sztuk, uczestnikami i moderatorami spotkań, dyskusji i wszelkich działań teatralnych. Kuratorkami Z OGNIEM W GŁOWIE 3. są: Dorota Kowalkowska i Iwona Nowacka i to im należą się szczególne podziękowania. Ewa Grochowska

Pełna treść wiadomości na: swiebodzice.info/?p=20135
swiebodzice.info, Źródło artykułu: swiebodzice.info
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świebodziński – powiat w województwie lubuskim z siedzibą w  Świebodzinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Świebodzin, Zbąszynek, Lubrza, Łagów, Skąpe i Szczaniec, zajmując powierzchnię 937,45 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwat przyrody Dębowy Ostrów w gminie Świebodzin oraz rezerwat przyrody Kręcki Łęg na obszarze gminy Zbąszynek.

Wśród zabytków wymienia się: Urząd Miasta i Gminy Zbąszynek z 1930 r., dworzec kolejowy z 1923 r.i kościół Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny z 1928 r. w Zbąszynku oraz kościół św. Michała Archanioła z XV wieku w Świebodzinie, zamek joannitów z XVI wieku, mury obronne z początku XIV wieku, basztę Kamienną z XIV wieku czy świebodziński ratusz z XVI wieku.

Na terenie powiatu działają firmy: SECO/WARWICK S.A. oraz SECO/WARWICK ThermAL, Eldrob SA – spółka zależna Indykpolu, RECARO czy Mercord Sp.z o.o.

Przez powiat świebodziński przebiegaja: autostrada A2 , droga ekspresowa S3 oraz droga krajowa nr 92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola