Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nareszcie! To może być historyczna zmiana w zabudowie Świebodzic pod warunkiem, że inwestor zmieni swój profil działalności.

Data publikacji: 2018-10-11, Data modyfikacji: 2018-10-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Nabywca zrujnowanych terenów po Silenie w centrum Świebodzic przedstawił koncepcję zagospodarowania tego terenu. Do realizacji zapewne daleka droga, tym bardziej, że warszawska firma nigdy nie realizowała tego typu inwestycji. Jak czytamy na stronie www: Strategicznym celem działalności spółki MW Invest Group Polska jest budowanie obiektów, pasaży dla ogólnopolskich sieci handlowych, zintegrowanych punktów handlowych i usługowych pod wynajem. Czy dojdzie do zmiany profilu działalności firmy? Oby. Realizacja przedstawionej koncepcji zabudowy i wykorzystania terenów po Silenie to byłaby prawdziwa rewolucja w funkcjonowaniu miasta. Trzymam kciuki za inwestycję i mam nadzieję, że to nie jest tylko przedwyborcze mydlenie oczu. Przypominam, że na jakiekolwiek działania ze strony gminy w kierunku usunięcia ruiny z centrum czekaliśmy ponad 10 lat!    

Pełna treść wiadomości na: swiebodzice.info/?p=19833
swiebodzice.info, Źródło artykułu: swiebodzice.info
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świebodziński – powiat w województwie lubuskim z siedzibą w  Świebodzinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Świebodzin, Zbąszynek, Lubrza, Łagów, Skąpe i Szczaniec, zajmując powierzchnię 937,45 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwat przyrody Dębowy Ostrów w gminie Świebodzin oraz rezerwat przyrody Kręcki Łęg na obszarze gminy Zbąszynek.

Wśród zabytków wymienia się: Urząd Miasta i Gminy Zbąszynek z 1930 r., dworzec kolejowy z 1923 r.i kościół Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny z 1928 r. w Zbąszynku oraz kościół św. Michała Archanioła z XV wieku w Świebodzinie, zamek joannitów z XVI wieku, mury obronne z początku XIV wieku, basztę Kamienną z XIV wieku czy świebodziński ratusz z XVI wieku.

Na terenie powiatu działają firmy: SECO/WARWICK S.A. oraz SECO/WARWICK ThermAL, Eldrob SA – spółka zależna Indykpolu, RECARO czy Mercord Sp.z o.o.

Przez powiat świebodziński przebiegaja: autostrada A2 , droga ekspresowa S3 oraz droga krajowa nr 92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola