Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Opóźnienia w inwestycjach, zagrożone są duże dotacje!

Data publikacji: 2018-11-30, Data modyfikacji: 2018-12-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Źle wygląda sytuacja w inwestycjach, którymi chwalił się w kampanii wyborczej były burmistrz Bogdan Kożuchowicz. Zagrożone są dotacje ze względu na opóźnienia. Sprawa dotyczy dwóch bardzo dużych inwestycji: nazywanej w skrócie „Zieleń Miejska” z budżetem prawie 8 mln zł i kręgielni za ponad 1,7 mln zł. Pierwsza ma być dofinansowana ze środków unijnych i zgodnie z założeniami ma zostać zakończona do 30 września przyszłego roku. To ogrom prac z nasadzeniami o wartości blisko 3 mln zł w 12 miejscach na terenie całego miasta! W ramach tej pracy ma być wykonane słynne zagospodarowanie terenu wokół Warszawianki z przystania kajakową… Wykonawcą jest firma Giardino Beata Cabaj z odległego Szczecina. Druga budowa to kręgielnia w pobliżu basenu odkrytego. Prace miały zakończyć się do 31 października 2018, termin oddania został prolongowany o miesiąc. Mamy koniec listopada i wszystko wskazuje, że odbiory odbędą się nie wcześniej niż za kilka tygodni… Wykonawcą jest firma Raga Sp z o.o. ze Świebodzic. Oba projekty zasilane są środkami zewnętrznymi, brak dotrzymania warunków uzyskania dofinansowania może skutkować cofnięciem dotacji. Jeżeli do tego dojdzie, inwestycje staną się ogromnym obciążeniem dla budżetu.

Pełna treść wiadomości na: swiebodzice.info/?p=20148
swiebodzice.info, Źródło artykułu: swiebodzice.info
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świebodziński – powiat w województwie lubuskim z siedzibą w  Świebodzinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Świebodzin, Zbąszynek, Lubrza, Łagów, Skąpe i Szczaniec, zajmując powierzchnię 937,45 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwat przyrody Dębowy Ostrów w gminie Świebodzin oraz rezerwat przyrody Kręcki Łęg na obszarze gminy Zbąszynek.

Wśród zabytków wymienia się: Urząd Miasta i Gminy Zbąszynek z 1930 r., dworzec kolejowy z 1923 r.i kościół Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny z 1928 r. w Zbąszynku oraz kościół św. Michała Archanioła z XV wieku w Świebodzinie, zamek joannitów z XVI wieku, mury obronne z początku XIV wieku, basztę Kamienną z XIV wieku czy świebodziński ratusz z XVI wieku.

Na terenie powiatu działają firmy: SECO/WARWICK S.A. oraz SECO/WARWICK ThermAL, Eldrob SA – spółka zależna Indykpolu, RECARO czy Mercord Sp.z o.o.

Przez powiat świebodziński przebiegaja: autostrada A2 , droga ekspresowa S3 oraz droga krajowa nr 92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola