Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Świebodzice świętowały rocznicę odzyskania niepodległości

Data publikacji: 2018-11-13, Data modyfikacji: 2018-11-15
A A AWydrukDrukuj  
 
11 listopada w tym roku wypadł w niedzielę ale z jakiegoś powodu oficjalne uroczystości odbyły się już w sobotę wieczorem… Jak zwykle oficjalne uroczystości miały podobny przebieg: msza święta w kościele pw. św. Mikołaja i złożenie kwiatów pod pamiątkową tablicą, z ta różnicą, że w tym roku odbyły się 10-go listopada wieczorem, a nie 11-go o 13:00… W uroczystościach wzięli udział m.in. poseł na Sejm RP Ireneusz Zyska, ustępujący burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz, burmistrz elekt Paweł Ozga, przedstawiciele samorządu, przedstawiciele organizacji pozarządowych i świebodzickich zakładów pracy… Z okazji okrągłego jubileuszu – 100 rocznicy, po części oficjalnej odbył się pokaz animacji świetlnych na budynku ratusza. Już w dniu święta miały miejsce jeszcze dwie imprezy o charakterze sportowym. Przed południem wystartował „Bieg Niepodległości” zorganizowany przez OSiR, a o godzinie 16:00 event pn. „100 basenów na 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości”. Drugą z imprez, na miejskim basenie, zorganizował KS Rekin. Jej pomysłodawcą jest trener Rafał Kwiatkowski. Inicjatywa godna poparcia i jak zapowiedzieli organizatorzy będzie kontynuowana cyklicznie. W obu imprezach sportowych brały udział całe rodziny, a najmłodsi uczestnicy mieli po kilka lat

Pełna treść wiadomości na: swiebodzice.info/?p=20063
swiebodzice.info, Źródło artykułu: swiebodzice.info
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świebodziński – powiat w województwie lubuskim z siedzibą w  Świebodzinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Świebodzin, Zbąszynek, Lubrza, Łagów, Skąpe i Szczaniec, zajmując powierzchnię 937,45 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwat przyrody Dębowy Ostrów w gminie Świebodzin oraz rezerwat przyrody Kręcki Łęg na obszarze gminy Zbąszynek.

Wśród zabytków wymienia się: Urząd Miasta i Gminy Zbąszynek z 1930 r., dworzec kolejowy z 1923 r.i kościół Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny z 1928 r. w Zbąszynku oraz kościół św. Michała Archanioła z XV wieku w Świebodzinie, zamek joannitów z XVI wieku, mury obronne z początku XIV wieku, basztę Kamienną z XIV wieku czy świebodziński ratusz z XVI wieku.

Na terenie powiatu działają firmy: SECO/WARWICK S.A. oraz SECO/WARWICK ThermAL, Eldrob SA – spółka zależna Indykpolu, RECARO czy Mercord Sp.z o.o.

Przez powiat świebodziński przebiegaja: autostrada A2 , droga ekspresowa S3 oraz droga krajowa nr 92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola