Belka
Sobota, 17 Listopada 2018   imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Szafraniec, Ozga i Kożuchowicz…

Data publikacji: 2018-09-12, Data modyfikacji: 2018-09-13
A A AWydrukDrukuj  
 
W zbliżających się wyborach samorządowych w Świebodzicach zarejestrowane zostały trzy lokalne komitety wyborcze. Potencjalnie będzie można wybierać z trzech kandydatów na burmistrza – ostatecznie sprawa będzie pewna po 26 września kiedy minie termin zgłaszania kandydatów. Najpierw jednak muszą zostać zgłoszeni kandydaci na radnych, po pięciu w trzech okręgach wyborczych i sześciu w jednym (na listach może być o dwóch kandydatów więcej niż jest miejsc). Zarejestrowane lokalne komitety wyborcze: Komitet Wyborczy Stowarzyszenia „Obywatelskie Świebodzice”. Kandydatem na burmistrza komitetu będzie Mariusz Szafraniec, wieloletni radny miejski, od urodzenia mieszka w Świebodzicach, bezpartyjny. Komitet Wyborczy Wyborców Pawła Ozgi. Paweł Ozga to radny powiatu świdnickiego, kandydował bez powodzenia do Sejmu w 2015, był radnym w Świebodzicach, bezpartyjny. Komitet Wyborczy Wyborców Bogdana Kożuchowicza. Obecny burmistrz Świebodzic od trzech kadencji, ponosi odpowiedzialność za obecny stan miasta i spółki miejskie, jak podaje na facebooku – wieloletni członek Prawa i Sprawiedliwości (komunikat pojawił się kilka dni temu, do tej pory nie przyznawał się do tego). Ponadto zarejestrowane są komitety wyborcze o zasięgu szerszym niż gmina, to między innymi komitety partyjne PiS i PO. Najprawdopodobniej nie wystawią kandydatów na burmistrza. Listy kandydatów na radnych poznamy 17 września (wg kalendarza wyborczego – 16 ale wypada w niedzielę). Do wyborów pozostało 38 dni.

Pełna treść wiadomości na: swiebodzice.info/?p=19716
swiebodzice.info, Źródło artykułu: swiebodzice.info
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świebodziński – powiat w województwie lubuskim z siedzibą w  Świebodzinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Świebodzin, Zbąszynek, Lubrza, Łagów, Skąpe i Szczaniec, zajmując powierzchnię 937,45 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwat przyrody Dębowy Ostrów w gminie Świebodzin oraz rezerwat przyrody Kręcki Łęg na obszarze gminy Zbąszynek.

Wśród zabytków wymienia się: Urząd Miasta i Gminy Zbąszynek z 1930 r., dworzec kolejowy z 1923 r.i kościół Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny z 1928 r. w Zbąszynku oraz kościół św. Michała Archanioła z XV wieku w Świebodzinie, zamek joannitów z XVI wieku, mury obronne z początku XIV wieku, basztę Kamienną z XIV wieku czy świebodziński ratusz z XVI wieku.

Na terenie powiatu działają firmy: SECO/WARWICK S.A. oraz SECO/WARWICK ThermAL, Eldrob SA – spółka zależna Indykpolu, RECARO czy Mercord Sp.z o.o.

Przez powiat świebodziński przebiegaja: autostrada A2 , droga ekspresowa S3 oraz droga krajowa nr 92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola