Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Uczeń LO w Świebodzicach ambasadorem ogólnopolskiego projektu CZYTAJ PL

Data publikacji: 2018-11-15, Data modyfikacji: 2018-11-15
A A AWydrukDrukuj  
 
2 listopada rozpoczął się ogólnopolski projekt CZYTAJ PL, mający na celu propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży i sprawienie, aby czytanie stało się modne. Akcja  jest  organizowana już drugi raz, a zeszłoroczna edycja objęła ponad pięćset miast i gmin w Polsce oraz wiele miejsc poza granicami naszego kraju. Organizatorami  przedsięwzięcia jest Kraków-Miasto Literatury UNESCO), księgarnia e-booków Woblink oraz Instytut Książki. Dzięki zaangażowaniu ucznia trzeciej klasy liceum w Świebodzicach- Kajetana Kopciucha– który został jednym z tysiąca ambasadorów projektu, młodzież naszej szkoły może wziąć w nim udział. Akcja CZYTAJ PL polega na tym,  że przez cały listopad czytelnicy mają  bezpłatny dostęp do dwunastubestsellerów (sześciu polskich i sześciu zagranicznych) w formie audiobooków i e-booków.  Oto lista książek: Olga Tokarczuk „Opowiadania bizarne” Magdalena Grzebałkowska„Komeda. Osobiste życie jazzu” Christophe Galfard „Wszechświat w twojej dłoni” Anna Brzezińska „Córki Wawelu” Wojciech Chmielarz „Cienie” Anna Ficner-Ogonowska „Okruch” Remigiusz Mróz „Hashtag” Mark Bowden „Polowanie na Escobara” Joanna Jax „Zemsta i przebaczenie” Reni Eddo-Lodge „Dlaczego nie rozmawiam już z białymi o kolorze skóry” Dan Ariely „Potęga irracjonalności” John Flanagan „Zwiadowcy. Księga 1. Ruiny Gorlanu” Żeby odebrać książki, wystarczy zainstalować aplikację „Woblink”, dostępną w systemach Android lub  iOS, oraz z niej skorzystać. Kajetan z godną podziwu energią i zapałem promuje akcję, jak przystało na rasowego ambasadora. Sam dużo czyta, pisze własne teksty i na sercu leży mu czytelnictwo wśród młodych ludzi. Do projektu aplikował przez nikogo nie namawiany, sam wpadł na pomysł, żeby tę ogólnopolską akcję przenieść na grunt naszej szkoły i miasta. Wypada mieć nadzieję, że dzięki Jego staraniom czytanie również w Świebodzicach stanie się modne, a już w naszej szkole nie czytać na pewno nie wypada, jeśli ma się takiego pasjonata i propagatora książek.

Pełna treść wiadomości na: swiebodzice.info/?p=20096
swiebodzice.info, Źródło artykułu: swiebodzice.info
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świebodziński – powiat w województwie lubuskim z siedzibą w  Świebodzinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Świebodzin, Zbąszynek, Lubrza, Łagów, Skąpe i Szczaniec, zajmując powierzchnię 937,45 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwat przyrody Dębowy Ostrów w gminie Świebodzin oraz rezerwat przyrody Kręcki Łęg na obszarze gminy Zbąszynek.

Wśród zabytków wymienia się: Urząd Miasta i Gminy Zbąszynek z 1930 r., dworzec kolejowy z 1923 r.i kościół Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny z 1928 r. w Zbąszynku oraz kościół św. Michała Archanioła z XV wieku w Świebodzinie, zamek joannitów z XVI wieku, mury obronne z początku XIV wieku, basztę Kamienną z XIV wieku czy świebodziński ratusz z XVI wieku.

Na terenie powiatu działają firmy: SECO/WARWICK S.A. oraz SECO/WARWICK ThermAL, Eldrob SA – spółka zależna Indykpolu, RECARO czy Mercord Sp.z o.o.

Przez powiat świebodziński przebiegaja: autostrada A2 , droga ekspresowa S3 oraz droga krajowa nr 92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola