Belka
Sobota, 17 Listopada 2018   imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zbąszynek. Rowerowy rajd niepodległości seniorów [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 2018-08-17, Data modyfikacji: 2018-08-19
A A AWydrukDrukuj  
 
W tym roku państwo polskie obchodzi setną rocznicę odzyskania niepodległości. Wszyscy chcą się włączyć w to wydarzenie na swój sposób. Zbąszyneccy seniorzy także zaproponowali świętowanie tej rocznicy na swój sposób. Główny organizator - Terenowa Organizacja Emerytów i Rencistów Kolejowych przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Zbąszynku, zaprosił 10 sierpnia wszystkich na Rowerowy Rajd Niepodległości. Około 30 uczestników aktynie świętowało tą rocznicę. Trasę wyznaczono w ten sposób, aby przebiegała przez dawną granicę Polski. Honorowym starterem był Marcin Minta, członek zarządu rady powiatu, który następnie wsiadł na rower i jechał z seniorami. Na mecie na uczestników rajdu czekał burmistrz Wiesław Czyczerski. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Więcej wiadomości w tygodniku papierowym „Dzień za Dniem” lub na www.prasa24.pl. Aktualny numer w każdą środę.

Pełna treść wiadomości na: swiebodzin.naszemiasto.pl/artykul/zbaszynek-rowerowy-rajd-niepodleglosci-seniorow-zdjecia,4767633,gal,t,id,tm.html?kategoria=1
swiebodzin.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: swiebodzin.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świebodziński – powiat w województwie lubuskim z siedzibą w  Świebodzinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Świebodzin, Zbąszynek, Lubrza, Łagów, Skąpe i Szczaniec, zajmując powierzchnię 937,45 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwat przyrody Dębowy Ostrów w gminie Świebodzin oraz rezerwat przyrody Kręcki Łęg na obszarze gminy Zbąszynek.

Wśród zabytków wymienia się: Urząd Miasta i Gminy Zbąszynek z 1930 r., dworzec kolejowy z 1923 r.i kościół Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny z 1928 r. w Zbąszynku oraz kościół św. Michała Archanioła z XV wieku w Świebodzinie, zamek joannitów z XVI wieku, mury obronne z początku XIV wieku, basztę Kamienną z XIV wieku czy świebodziński ratusz z XVI wieku.

Na terenie powiatu działają firmy: SECO/WARWICK S.A. oraz SECO/WARWICK ThermAL, Eldrob SA – spółka zależna Indykpolu, RECARO czy Mercord Sp.z o.o.

Przez powiat świebodziński przebiegaja: autostrada A2 , droga ekspresowa S3 oraz droga krajowa nr 92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola