Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Znowu wyciek gazu w Świebodzicach

Data publikacji: 2018-08-03, Data modyfikacji: 2018-08-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Trzy dni temu został wykryty kolejny w Świebodzicach wyciek gazu, tym razem przy ul. Księcia Bolka. Wyciek gazu zauważył przypadkowo mieszkaniec Świebodzic. Przechodząc przez skwer przy ul. Księcia Bolka poczuł silną woń gazu i natychmiast starał się zawiadomić pogotowie gazowe. Ponieważ nikt nie odbierał telefonu zadzwonił pod numer alarmowy 112. Po niedługim czasie przyjechało na sygnale 7 pojazdów straży pożarnej (!). I tu jak wynika ze słów świadka doszło do ciekawej sytuacji – strażacy nie potrafili za pomocą swoich urządzeń stwierdzić wycieku (zapach gazu był wyczuwalny organoleptycznie), ze strony strażaków zaczęły się groźby nt. poniesienia konsekwencji za nieuzasadnione wezwanie itp. Na szczęście dwóch młodych strażaków również poczuło gaz „nosem” i wezwano ekipę pogotowia gazowego. Ci panowie już bez problemu wykryli ulatniający się gaz. Jak niebezpieczne są wycieki gazu Świebodzice mogły się przekonać. Na szczęście w tym przypadku awaria była na zewnątrz i nie było możliwości nagromadzenia się gazu w ograniczonej przestrzeni. Zaniepokojenie może jednak budzić kompetencja strażaków oraz stan techniczny gazociągu… Panu, który wezwał służby gratulujemy obywatelskiej postawy i uporu w załatwieniu sprawy.

Pełna treść wiadomości na: swiebodzice.info/?p=19482
swiebodzice.info, Źródło artykułu: swiebodzice.info
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świebodziński – powiat w województwie lubuskim z siedzibą w  Świebodzinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Świebodzin, Zbąszynek, Lubrza, Łagów, Skąpe i Szczaniec, zajmując powierzchnię 937,45 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwat przyrody Dębowy Ostrów w gminie Świebodzin oraz rezerwat przyrody Kręcki Łęg na obszarze gminy Zbąszynek.

Wśród zabytków wymienia się: Urząd Miasta i Gminy Zbąszynek z 1930 r., dworzec kolejowy z 1923 r.i kościół Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny z 1928 r. w Zbąszynku oraz kościół św. Michała Archanioła z XV wieku w Świebodzinie, zamek joannitów z XVI wieku, mury obronne z początku XIV wieku, basztę Kamienną z XIV wieku czy świebodziński ratusz z XVI wieku.

Na terenie powiatu działają firmy: SECO/WARWICK S.A. oraz SECO/WARWICK ThermAL, Eldrob SA – spółka zależna Indykpolu, RECARO czy Mercord Sp.z o.o.

Przez powiat świebodziński przebiegaja: autostrada A2 , droga ekspresowa S3 oraz droga krajowa nr 92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola