Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

NOWEFIO – lubuskie lokalnie mikrodotacje dla młodych organizacji i grup nieformalnych w województwie lubuskim -zaproszenie na e-szkolenie

Data publikacji: 2021-07-24, Data modyfikacji: 2021-07-24
A A AWydrukDrukuj  
 
NOWEFIO – lubuskie lokalnie mikrodotacje dla młodych organizacji i grup nieformalnych w województwie lubuskim -zaproszenie na e-szkolenie

Stowarzyszenie LGD „Między Odrą a Bobrem” wspólnie z Fundacją Rozwoju Holistycznego 02.08.2021 r. o godz. 12:00 rozpoczynają nabór ciągły wniosków na mikrodotacje w ramach projektu „NOWEFIO –lubuskie lokalnie”, sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030. Nabór prowadzony będzie do wyczerpania puli środków finansowych. Wnioski wraz z załącznikami należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: [email protected]

Kto może ubiegać się o mikrodotację?

  • Młoda organizacja pozarządowa - organizacja pozarządowa lub podmiot wymieniony w art. 3 ust. 3 UoDPPioW, która została wpisana do KRS lub właściwego rejestru nie wcześniej niż 60 miesięcy od dnia złożenia wniosku o mikrodotację. Ponadto, roczny przychód takiej organizacji za poprzedni zakończony rok obrotowy jej funkcjonowania nie przekracza 30 tys. zł.
  • Grupy nieformalne - nie mniej niż trzy osoby, pełnoletnie, wspólnie realizujące lub chcące realizować działania w sferze pożytku publicznego, a nieposiadające osobowości prawnej. Grupa taka może ubiegać się o wsparcie realizacji lokalnego przedsięwzięcia mieszczącego się w sferze zadań publicznych określonej w art. 4 UoDPPioW samodzielnie (bezpośrednio) lub wspólnie z inną organizacją pozarządową (tzw. Patronem).
  • Organizacja pozarządowa (tzw. Patron) - organizacja pozarządowa lub podmiot wymieniony w art. 3 ust. 3 UoDPPioW, która może ubiegać się o przyznanie mikrodotacji na realizację projektu, dzięki któremu konkretna grupa nieformalna będzie miała możliwość realizacji lokalnego przedsięwzięcia. Patron, który otrzyma dotację na wsparcie realizacji lokalnego przedsięwzięcia przez grupę nieformalną to realizator projektu, o którym mowa w art. 2 pkt. 6 UoDPPioW.

Jaka jest pula środków?

540 000 zł

Jaka jest wysokość wsparcia?

Młode organizacje - do 6 000 zł

Grupy nieformalne występujące samodzielnie i z Patronem - do 6 000 zł

Na co może zostać wykorzystane wsparcie?

1) młode organizacje mogą wykorzystać środki na:

  • zakup sprzętu biurowego; sprzętu związanego z obszarem działań organizacji; koszty adaptacji lokalu, oprogramowanie komputerowe, podnoszenie kwalifikacji pracowników, wolontariuszy, częściowe finansowanie kosztów osobowych związanych z obsługą księgową, prawną lub informatyczną; pomoc w opracowaniu merytorycznych planów rozwoju;
  • na realizację lokalnych inicjatyw, przedsięwzięć, mieszczących się w sferze zadań publicznych określonych w art. 4 UoDPPioW

2) grupy nieformalne (występujące samodzielnie lub z Patronem) mogą wykorzystać środki na:

na realizację lokalnych inicjatyw, przedsięwzięć mieszczących się w sferze zadań publicznych określonych w art.4 UoDPPioW.

Kryteria i sposób wyboru projektów:

Kryteria i sposób wyboru projektów zostały zawarte w Regulaminie konkursu oraz w załącznikach: karty oceny – omawiane będą podczas e-szkoleń, a udostępnione zostaną na stronie internetowej 02.08.2021 r. o godzinie 12:00.

E-szkolenie:

- szkolenie dla młodych organizacji: 21.07.2021 godzina: 13:00

- szkolenie dla grup nieformalnych występujących z Patronem lub samodzielnie - 22.07.2021 godzina: 12:00 

W szkoleniu może wziąć udział max.100 uczestników (aby wziąć udział w szkoleniu, nie trzeba instalować żadnego dodatkowego oprogramowania).

Gdzie uzyskać informacje?

02.08.2021 r. o godzinie 12:00 na stronie lubuskielokalnie fam org pl zamieszczone zostaną Regulamin konkursu wraz załącznikami. Porady i wsparcie udzielane będzie z chwilą rozpoczęcia naboru.

, Źródło artykułu: Stowarzyszenie LGD Między Odrą a Bobrem, Fundacja Rozwoju Holistycznego
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świebodziński – powiat w województwie lubuskim z siedzibą w  Świebodzinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Świebodzin, Zbąszynek, Lubrza, Łagów, Skąpe i Szczaniec, zajmując powierzchnię 937,45 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwat przyrody Dębowy Ostrów w gminie Świebodzin oraz rezerwat przyrody Kręcki Łęg na obszarze gminy Zbąszynek.

Wśród zabytków wymienia się: Urząd Miasta i Gminy Zbąszynek z 1930 r., dworzec kolejowy z 1923 r.i kościół Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny z 1928 r. w Zbąszynku oraz kościół św. Michała Archanioła z XV wieku w Świebodzinie, zamek joannitów z XVI wieku, mury obronne z początku XIV wieku, basztę Kamienną z XIV wieku czy świebodziński ratusz z XVI wieku.

Na terenie powiatu działają firmy: SECO/WARWICK S.A. oraz SECO/WARWICK ThermAL, Eldrob SA – spółka zależna Indykpolu, RECARO czy Mercord Sp.z o.o.

Przez powiat świebodziński przebiegaja: autostrada A2 , droga ekspresowa S3 oraz droga krajowa nr 92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola