Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Świebodzin, Lubrza, Łagów, Skąpe, Szczaniec
Belka
Wtorek, 21 Sierpnia 2018   imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Pokonać bagna i wodę - żywioły szczanieckiego...

Data dodania: 2018-08-19
W niedzielę, 19 sierpnia, Park Świętojański w Szczańcu stał się miejscem, które opanował szał sportowych emocji, a jego przyczyną był Extream Team IV ... więcej »
 
 

Zobacz galerię Naszych Milusińskich urodzonych w...

Data dodania: 2018-08-19
Dzisiaj (9 sierpnia 2018) prezentujemy Naszych Milusińskich - dzieci, które przyszły na świat w tym tygodniu. Maluchy urodziły się w świebodzińskim Nowym Szpitalu. więcej »
 
 

Zaglądamy pod maski samochodom na II Zlocie...

Data dodania: 2018-08-19
Przyjechali i pokazali swoje pojazdy. Fantastyczna frekwencja na II zlocie Carmania Autoklub ze Świebodzina. Działo się przed Piramidą Horus w Poźrzadle! Więcej wiadomości w t... więcej »
 
 

130 pojazdów na zlocie Carmania Autoklub ze...

Data dodania: 2018-08-19
W sobotę (18 sierpnia) świebodziński Autoklub Carmania zaprosił na drugi zlot pojazdów. Na zaproszenie odpowiedziało 130 pojazdów. Dużym powodzeniem cieszyły si... więcej »
 
 

Zmiana organizacji ruchu na Browarowej "pod autobusy"

Data dodania: 2018-08-18
Od dzisiaj obowiązuje zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Browarowej i Mickiewicza w Świebodzicach. Została przywrócona organizacja sprzed wielu lat gdzie uprzywilejowany jest przejazd po ... więcej »
 
 

Gmina Łagów. Drugie Zawody Konne w skokach przez...

Data dodania: 2018-08-18
W sobotę, 18 sierpnia, na Rancho Kimana położonym pomiędzy Łagówkiem a Sieniawą, odbyła się druga edycja zawodów konnych w skokach przez przeszkody. Zawody by... więcej »
 
 

Świebodzin. To już dziesięć lat od chwili, kiedy...

Data dodania: 2018-08-17
Piętnastego sierpnia 2009 roku, w świątecznym dniu Wniebowzięcia Marii Panny, ówczesny proboszcz parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wilkowie, ks. Stanisław... więcej »
 
 

Zbąszynek. Rowerowy rajd niepodległości seniorów...

Data dodania: 2018-08-17
W tym roku państwo polskie obchodzi setną rocznicę odzyskania niepodległości. Wszyscy chcą się włączyć w to wydarzenie na swój sposób. Zbąszyne... więcej »
 
 

Zbąszynek. Mamy w regionie największy na świecie...

Data dodania: 2018-08-17
IKEA Industry ma w naszym regionie trzy duże zakłady produkcyjne: w Zbąszyniu, Zbąszynku i Babimoście. Ten w Zbąszynku rozbudowuje się i firma szuka nowych pracowników. R... więcej »
 
 

Kultura na haku - wystąpią u nas: Natalia...

Data dodania: 2018-08-17
To pierwszy weekend pod znakiem dożynek, ale nie brakuje też innych imprez na wielu lubuskich scenach. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 346
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świebodziński – powiat w województwie lubuskim z siedzibą w  Świebodzinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Świebodzin, Zbąszynek, Lubrza, Łagów, Skąpe i Szczaniec, zajmując powierzchnię 937,45 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwat przyrody Dębowy Ostrów w gminie Świebodzin oraz rezerwat przyrody Kręcki Łęg na obszarze gminy Zbąszynek.

Wśród zabytków wymienia się: Urząd Miasta i Gminy Zbąszynek z 1930 r., dworzec kolejowy z 1923 r.i kościół Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny z 1928 r. w Zbąszynku oraz kościół św. Michała Archanioła z XV wieku w Świebodzinie, zamek joannitów z XVI wieku, mury obronne z początku XIV wieku, basztę Kamienną z XIV wieku czy świebodziński ratusz z XVI wieku.

Na terenie powiatu działają firmy: SECO/WARWICK S.A. oraz SECO/WARWICK ThermAL, Eldrob SA – spółka zależna Indykpolu, RECARO czy Mercord Sp.z o.o.

Przez powiat świebodziński przebiegaja: autostrada A2 , droga ekspresowa S3 oraz droga krajowa nr 92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola